مرداد ۱۲, ۱۳۹۴ کد خبر: 2375

گزارش

گزارش کنسرت مهدی یراحی در تهران


مهدی یراحی در تاریخ نهم مرداد ماه کنسرت خود را در دو سانس روی صحنه سالن میلاد نمایشگاه بین المللی برگزار کرد. مهدی کُرد به عنوان تهیه کننده این کنسرت در کنار یراحی حضور داشت و گفتنی است این خواننده به همت موسسه فرهنگی و هنری ققنوس توانست بار دیگر میزبان هواداران خود باشد.

 

بیش از یک سال طول کشید تا در تهران مهدی یراحی بتواند روی صحنه باشد و برای مخاطبینش بخواند. خیلی از منتقدین اعتقاد داشتند که یراحی بیش از این پتانسیل جذب مخاطب ندارد و آن گونه که تصور می شد نمی تواند در جریان موسیقی پاپ قدم بردارد. اما کنسرت نهم مرداد قطعا نظر منتقدین را تغییر خواهد داد. کنسرتی که با استقبال خوبی رو به رو شد و شوق این اتفاق را می شد در چشمان یراحی دید. ادامه تلاش یراحی برای تثبیت لقب «امپراطور» برای خودش اولین نکته ای است که در ذهن حاضرین در سالن باقی خواهد ماند.

 

یراحی روی صحنه خواننده بدی نیست اما برقرار کردن ارتباط با مخاطب از روی صحنه کار راحتی نیست و برای رسیدن به یک ارتباط خوب نه تنها باید قطعات را درست و با احساس اجرا کرد، بلکه لازم است بین آن ها به گفت و گوی مستقیم با مخاطب پرداخت. «عاشقتونم» و «خیلی دوستتون دارم» گفتن خوب است اما کافی نیست و یراحی با تجربه کردن اجراهای بیشتر، قطعا در برقراری ارتباط با حاضرین در سالن پیشرفت خواهد کرد.

 

اجرای قطعات مورد پسند هواداران مسیری است که مقصدش رضایتِ شنونده است. اما یک قدم جلوتر از آن جایی است که شنونده آهنگی را می شنود که تصور نمی کند خواننده آن را اجرا کند. «منُ انتظارُ کابوسِ تنهایی … » و در ادامه اش صدای تشویق هواداران. اجرای قطعه «منُ رها کن» انتخاب به جایی بود که مورد استقبال قرار گرفت. یراحی آهنگ هایی مثل «انفرادی، مثل مجسمه، عطرِ تو» را نیز در این کنسرت اجرا کرد که رهبری ارکستر آن به نیما رمضان سپرده شده بود.

 

از نکات قابل ذکر دیگر این کنسرت می توان به حضور خانم مینو قاسم پور، نوازنده قانون و آرون حسینی تنظیم کننده نام آشنای موسیقی روی صحنه اشاره کرد که در قسمتی از این کنسرت هنر خود را در قالب آثار مهدی یراحی به نمایش گذاشتند. همچنین یراحی از حاضرین در سالن خواست حدود سی ثانیه زنده یاد مرتضی پاشایی را تشویق کنند.

 

مهمان های زیادی در این کنسرت حضور داشتند که از میان آن ها می توان به شهاب رمضان، ساره بیات، مهران عباسی و کوشان حداد اشاره کرد.

 

عکس های «امیر فرزانه» از این کنسرت را در ادامه مشاهده نمایید :

 

 

منبع : موسیقی پارس
نظرات غیرفعال می باشد