بهمن ۲۸, ۱۳۹۴ کد خبر: 3749

اخبار موسیقی

کاوه یغمایی در جشنواره نمی‌خواند


روز گذشته اجرای کنسرت موسیقی «کاوه یغمایی» – خواننده موسیقی راک- در یک نشست رسانه‌ای که در تالار وحدت برگزار شد، پیرامون لغو کنسرت خود در جشنواره موسیقی فجر توضیحاتی را ارائه داد. این خواننده، قرار بود روز دوشنبه ۲۶ بهمن‌ماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران در قالب برگزاری سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر دو کنسرت را برگزار کند که این اتفاق رخ نداد.

 

به گزارش روابط عمومی سی‌ویکمین جشنواره‌ی موسیقی فجر، این هنرمند در این خصوص توضیح داد: «حمایت اهالی رسانه به من طی روزهایی که گذشت، دلگرمی فراوانی داد؛ اما با توجه به اینکه طی ساعت‌های گذشته عنوان شده بود که به دلیل مشکل‌دار بودن ارکستر، کنسرت من لغو شده است، بنابراین لازم دیدم که پیرامون این موضوع توضیحاتی را ارائه دهم. تمام کسانی که در این مدت تلاش کردند تا بنده کنسرت خود را در چارچوب جشنواره موسیقی فجر اجرا کنم، اذیت شدند و من از هر جهت شخصاً از همه این عزیزان عذرخواهی می کنم. ضمن اینکه در این بین کسانی که از تهران و شهرستان بلیت خریداری کرده بودند تا بتوانند از برنامه ما استفاده کنند، در شرایط بسیار بدی قرار گرفتند که من شرمنده تک تک آنها هستم و امیدوارم بتوانم به زودی با خبرهای خوب این مسأله ناگوار را جبران و این خاطره بد را کمرنگ کنم.»

این خواننده همچنین توضیح داد:‌ »ارکستر من هیچ مشکل خاصی برای کنسرت نداشت و کاملاً برای اجرای در کنسرت آماده بود. البته بنده فرصت ۱۵ روزه ای داشتم تا بتوانم برنامه خود را در جشنواره موسیقی فجر اجرا کنم که این کار را مقداری مشکل می‌کرد اما می‌دانستم که با تک تک هنرمندانی که همگی آن‌ها جزو حرفه‌ای ترین نوازندگان ایران هستند، مشکلی پیرامون این ماجرا نخواهم داشت. پس باز هم تکرار می کنم که بنده هرگونه خبری مبنی بر مشکل دار بودن ارکستر را تکذیب و اعلام می‌کنم تمام اتفاقات مربوط به لغو کنسرت را باید به گردن من بیندازید.»

او می‌گوید متاسفانه به هر دلیلی این کنسرت برگزار نشد؛ اما نباید این مسأله را به گردن یکی از بافت های صنعت موسیقی انداخت. او اصرار داشت بگوید لغو کنسرتش به گردن بخش خاصی بوده است: «من مسئولیت لغو این کنسرت را می پذیرم و با عنوان اینکه مشکلات فنی موجب اجرا نشدن برنامه من شده، خطاب به طرفداران می گویم که به زودی با آلبوم جدیدم در خدمت آنها خواهم بود. امیدوارم آن زمان دغدغه ها کمتر شود و من دیگر شرمنده طرفداران نباشم. باور کنید که از خجالت دیگر نمی دانم چه بگویم. فقط امیدوارم در شرایط دیگری بتوانم میزبان تماشاگران عزیز باشم.»

او در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: «امیدوارم این اتفاقات ناگوار هرچه زودتر برطرف شود. به هر حال من در این فرصت امکان این را نداشتم که بخواهم در خدمت طرفداران باشم اما از سوی دیگر هم دوست ندارم این مسأله را به گردن بخش های دیگر بیندازم چرا که این رویکرد یک اشتباه محض است. به هر حال مکانیزم برگزاری جشنواره برای برگزاری این کنسرت بسیار زحمت کشید و من کاملاً در جریان تلاش مسئولان برگزاری جشنواره برای برپایی این کنسرت بودم چراکه همه می‌دانید جشنواره موسیقی فجر یکی از مهمترین رویدادهای موسیقی کشور است که باید با بیشترین توان برگزار شود. هر خسارتی پیرامون برگزار نشدن این کنسرت وجود داشته باشد، من قبول می کنم. فقط مهمترین نگاه من در این ماجرا مردم هستند که من از طرف خودم و گروه اجرایی، از همه آنها معذرت خواهی می کنم. فقط بدانید هیچگونه فشار سیاسی در ماجرای لغو کنسرت من وجود نداشته و خواهشی که در این فضا از همه اهالی رسانه دارم این است که اجازه بدهند این مسأله را به جای خاصی هدایت نکنیم.»

«حسین سروی» مسئول هماهنگی ستاد برگزاری سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر نیز با اشاره به لغو کنسرت‌های شجاعت خان، کاوه یغمایی و تندر، اعلام کرد: «کسانی که از طریق سامانه های مربوط به فروش بلیت نسبت به خریداری بلیت این کنسرت ها اقدام کرده‌اند، می توانند با مراجعه دوباره به سامانه‌های مورد نظر، نسبت به عودت مبالغ پرداختی اقدام کنند. این در حالی است که طبق برنامه ریزی‌های انجام گرفته، ظرف یک هفته بهای بلیت‌ها بازگردانده می‌شود.»

امیر بهاری مدیر روابط عمومی سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر نیز در این نشست خبری پیرامون لغو کنسرت شجاعت‌خان و گروه تندر نیز توضیح داد: «متاسفانه به دلیل مشکلاتی که بعد از مصوبه کنگره آمریکا مبنی بر محدودیت صدور ویزا برای مسافران خارج از کشور به ایران به وجود آمده، ماجرای سفر شجاعت‌خان به ایران نیز به مشکل برخورد. البته بنا بر این بود تا این هنرمند با دریافت ویزای ویژه مشکل حضور خود در ایران را مرتفع کند که در این حوزه وزارت امور خارجه نیز تلاش بسیاری کرد اما پروسه کمی طولانی شد و تا به امروز موفق نشدیم که در خدمت این هنرمند باشیم.»

 

به گفته‌ی امیر بهاری، گروه تندر به سرپرستی اردوان انزابی پور نیز قرار است امروز یک اجرا در فرهنگسرای نیاوران داشته باشد که به دلیل بروز مشکلاتی این کنسرت برگزار نمی شود و گروه ماکان اشکواری جایگزین این برنامه برای علاقه مندان شده است. به هر حال تماشاگرانی که مایل به دیدن این کنسرت و دریافت پول بلیت کنسرت شجاعت خان هستند، می توانند از طریق سامانه های فروش بلیت نسبت به بازگشت مبالغ دریافتی اقدام کنند.

 

http://pars-concert.ir/wp-content/uploads/2016/02/cfee1df0aef1bf88281266898fc4ff19_S.jpg

منبع : fajrmusicfestival

برچسب:

نظرات غیرفعال می باشد