بهمن ۱۵, ۱۳۹۴ کد خبر: 3726

اخبار موسیقی

چرا کنسرت محسن یگانه لغو شد؟


پارس کنسرت : قرار بر این بود که کنسرت محسن یگانه برای اولین بار در همدان برگزار شود که خبر لغو آن شنیده شد.

فروش بلیت های این کنسرت از سه شنبه ۱۳ بهمن ماه شروع شد و به گفته برگزار کنندگان، در همان ساعات اولیه بیش از ۳۰۰ بلیت به فروش رفت؛ اما حالا همین ۳۰۰ نفر باید بلیت هایشان را پس بدهند و پول هایشان را پس بگیرند که حسی ناخوشایند و ذهنیتی مخدوش را برای علاقمندان به موسیقی ایجاد می کند و اتفاقاتی از این قبیل باعث می شود که راه بر برگزاری دیگر کنسرت ها، استقبال خوانندگان برای حضور در همدان و از طرفی استقبال مردم برای شرکت در کنسرت ها بسته شود و همین آغاز خواب دوباره فرهنگ در همدان است.

لغو کنسرت محسن یگانه پس از بلیت فروشی و اعتراض کسانی که بلیت تهیه کرده بودند و این اقدام را نوعی توهین به وقت و شعور خود می دانستند، ما را بر آن داشت که سخنان مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستان همدان را در رابطه با این موضوع بشنویم و از علت لغو این کنسرت با خبر شویم که البته پاسخ ها قانع کننده نبود.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این رابطه به خبرنگار “همدان نیوز”، گفت: کنسرت محسن یگانه لغو نشده و به زمان دیگری موکول شده است.

مجید فروتن افزود: با توجه به برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی به طور همزمان در استان و عدم استقبال مردم از این کنسرت، اجرای آن در جمعه ۱۶ بهمن ماه لغو و مجوز زمان برگزاری تمدید شد.

وی تأکید کرد: کنسرت محسن یگانه به درخواست مؤسسه برگزار کننده لغو شده است.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان همدان نیز در رابطه با لغو این کنسرت، در گفتگو با خبرنگار “همدان نیوز”، اظهار داشت: مؤسسه متقاضی با ارسال نامه رسمی و مکتوب درخواست خود را برای لغو کنسرت محسن یگانه به فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد.

داوود ابوترابی افزود: برگزاری این کنسرت مراحل اجرایی و قانونی خود را طی کرده و نواقص و موانع نیز برطرف شده بود اما با توجه به انصراف مؤسسه، کنسرت لغو شد.

وی ادامه داد: این مؤسسه ناتوانی برای برگزاری این کنسرت و در نتیجه درخواست لغو آن را مطرح کرده بود که با موافقت ما نیز رو به رو شد.

همانطور که گفته شد با اعلام خبر برگزاری کنسرت محسن یگانه در دو سانس در سالن سینما قدس همدان، علاقمندان زیادی برای خرید بلیت این کنسرت به مراکز فروش بلیت مراجعه کردند و در همان ساعات اولیه، تعداد زیادی از بلیت ها به فروش رفت و با توجه به اینکه دو روز نیز تا برگزاری کنسرت باقی مانده بود، تمام بلیتها به فروش می رفت و ظرفیت صندلی ها در دو سانس پر می شد.

با توجه به این موضوع نمی توان “عدم استقبال” را دلیل منطقی برای لغو کنسرت محسن یگانه دانست، در حالیکه استقبال از این کنسرت و خرید بلیت ادامه داشت و چه بسا اگر تعداد علاقمندان ظرفیت دو سانس را تکمیل نمی کرد، کنسرت تنها در یک سانس برگزار می شد همانطور که در کنسرت های قبل نیز در مواردی شاهد کاهش تعداد سانس ها بودیم و پر نشدن سالن در سانس های دوم و سوم موجب لغو آنها نشد.

منبع : پارس کنسرت / همدان نیوز

برچسب:

نظرات غیرفعال می باشد