خرداد ۱۸, ۱۳۹۵ کد خبر: 3953

گزارش ویژه

مصاحبه با امیرمسعود پهلوان


پارس کنسرت : مردم ایران موسیقی جنوبی را از حال و هوایش  میشناسند . اما اغلب موسیقی جنوب کشور با چهره ای شاد و پر انرژی ظاهر شده  که این حس حال به سازهای فولکلور این منطقه و گل سر سبد آنها “نی انبان” برمیگردد . اسطوره نی انبان نوازی ایران “محسن شریفیان” با آغاز به کار رسمی خود بیش از پیش نی انبان و موسیقی جنوبی را به هنر دوستان شناساند و امروز شاهد کنسرت های جنوبی و همچنین استفاده از نی انبان در کنسرت های پر طرفدار پاپ هستیم .

http://pars-concert.ir/wp-content/uploads/2016/06/photo_2016-06-07_14-55-59.jpg
“امیر مسعود پهلوان” متولد ۱۳۶۵ و دانشجوی سال آخر دکتری تخصصی در رشته تغذیه دام و نوازنده نی انبان و جفتی امروز به گفت و گو با پارس کنسرت نشسته است .
امیر مسعود پهلوان شاگرد اساتیدی همچون استاد بهرام مهربخش(پیشکسوت نی انبان نوازی کشور) و استاد محسن شریفیان بوده است وبه نظر او امروزه با تلاش های بی شائبه و بی دریغ محسن شریفیان در تمامی عرصه ها می توان از نی انبان و موسیقی جنوبی در سبک های پاپ ، راک، رپ و دیگر سبک ها استفاده های زیادی کرد .
گروه موسیقی “فانوس خلیج” نیز به سرپرستی امیر مسعود پهلوان بعد از مراحل ثبت در ارشاد هم اکنون در حال برنامه ریزی است که به زودی در سطح کشور از آن رونمایی خواهد شد .
تهران در دستان نی انبان !
اولین همکاری رسمی و صحنه ای نی انبان با سبک پاپ ایرانی در کنسرت علی عبدالمالکی خواننده خوش صدا و محبوب با استقبال ویژه ای از طرف مخاطبین قرار گرفت ، پهلوان در این باره میگوید : بعد از استقبال خوب مردم ، قطعاتی با این سبک تلفیقی ضبط و به بازار موسیقی عرضه کردیم که به لطف خدا آن ها نیز بازتاب خوبی داشتند. و در این قطعه ها با هنرمندانی همچون امید حاجیلی ، امین رستمی، مهدی مدرس و… همکاری داشته ام .
پهلوان در حال حاظر در کنسرت های تهران و شهرستان ها با گروه های علی عبدالمالکی، امید حاجیلی، امین رستمی و … همکاری میکند و با ساز های جنوبی و اغلب قطعات شاد روح تازه ای به جمعیت حاظر در سالن می بخشد.
پهلوان اشاره کرد : به زودی همکاری هایی با دیگر خوانندگان در ساخت قطعات جدید انجام خواهم داد که برای کیفیت هرچه بهتر این کار ها با خوانندگان و عوامل اجرایی آن ها در حال مذاکره هستیم.
امیرمسعود پهلوان در اجرا ها با لباس محلی جنوبی به روی صحنه می رود و معتقد است در موسیقی بالا تر از تکنیک، احساس قرار دارد و هیچ چیز نمی تواند جای آن را بگیرد .
امیدواریم همیشه در طول طی کردن پله های ترقی موسیقی کشور نوآوری ها فقط مختص به ساز و سبک های خارج از کشور نبوده و به موسیقی و سبک های محلی هم نگاه عمیق کرد. چرا که تجربه نشان داده مردم ایران موسیقی اصیل ایرانی و محلی را بیشتر مورد پسند قرار می دهند .

منبع : پارس کنسرت

برچسب:

نظرات غیرفعال می باشد