مرداد ۱۶, ۱۳۹۵ کد خبر: 4057

اخبار موسیقی

انعکاس ثانیه ها در تبریز ! رونمایی از دومین آلبوم گروه سپنتا


پارس کنسرت :  در شامگاه جمعه پانزدهم مرداد ، آیین رونمایی از دومین آلبوم گروه سپنتا در حالی در سینما ناجی تبریز برگزار شد که استقبال هنردوستان تبریزی از این مراسم بیش از حد انتظار بود. طبق برنامه ریزی های هماهنگ شده در ابتدا چند قطعه از آلبوم «انعکاس ثانیه ها» برای عموم مردم به صورت زنده به اجرا در آمدند و سپس نشست خبری این آلبوم با حضور عوامل و خبرنگاران برگزار گردید .
قبل از شروع اجرای زنده به ترتیب نیما عباسی (سرپرست گروه سپنتا) و مهندس میرزاده (مدیر موسسه ندای ایماژ تبریز) طی صحبت هایی از حضور مردم هنردوست و موزیسین ها تقدیر تشکر کرده و توضیحاتی در مورد تشکیل گروه سپنتا ، آلبوم اول این گروه “دیدار به وقت جنگل” ، آلبوم انعکاس ثانیه ها و… ارائه دادند. سپس با حضور اساتید و اهالی موسیقی تبریز جشن امضای آلبوم انعکاس ثانیه بر روی سن انجام پذیرفت.
بعد از انجام تشریفات ذکر شده ، اجرای زنده موسیقی آغاز گردید و نیما عباسی با همراهی دیگر نوازندگان به بهترین نحو ممکن قطعاتی از آلبوم را به حضار معرفی کردند . اردا مختارزاده(گیتار باس) ، کیارش مقدم(پیانو و سینتی سایزر) ، امیررضا علیزاده(دارمز) ، نقی صاحبقرانی( پرکاشن و نقاره) و نوید مثمر (باغلاما) نوازندگان حاضر در این اجرا بودند.
بعد از اتمام کنسرت ، نشست خبری آلبوم انعکاس ثانیه ها با حضور نوازندگان ، عوامل موسسه ندای ایماژ تبریز و خبرنگاران صورت گرفت.
در ابتدا نیما عباسی با تشکر از عکاسان و خبرنگاران بابت حمایت های بی دریغشان خاطر نشان کرد که گروه سپنتا هنوز در ابتدای راه هنری خود است و این گروه در پی اهداف زیادی هستند.
نیما عباسی در پاسخ به خبرنگاری که در مورد کلیت آلبوم سوال کرده بود گفت : این آلبوم که دومین آلبوم گروه سپنتا میباشد تنوع خاصی از نظر صدا دهی سازها دارد. در این آلبوم به نسبت آلبوم اول این گروه سازهای جدید پیانو، سینتی سایزر، بالابان، نقاره و باغلاما استفاده شده است. قطعات این آلبوم به فضا های موسیقی الکترونیک، پاپ و موسیقی مشرق زمین نزدیک است و ساده شدن ملودی ها و دوری از تکنیک های سرعت باعث دوری فضای آلبوم از موسیقی راک شده است. همچنین در بعضی از قطعات این آلبوم سعی اعضای گروه بر این بوده تا از گیتار کلاسیک و آکوستیک به جای گیتار الکتریک استفاده شود. موسسه رهگذر هفت اقلیم این آلبوم را منتشر و پخش آن بر عهده شرکت پخش رها بوده است. موسی عباسی “پدر نیما عباسی” تهیه کننده این آلبوم و موسسه ندای ایماژ تبریز مجری رونمایی این آلبوم هستند .
عباسی در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد برنامه های روبرو برای اجرای کنسرت افزود : فعلا برنامه خاصی برای اجرای کنسرت رسمی نداریم و روی بالابردن کیفیت آثار و آلبوم های آینده تمرکز میکنیم .
عباسی در بخش پایانی صحبت های خود افزود: به جز نوازندگانی که اجرای کنسرت حضور داشتند الیاس نیکو(ویلن) ، سالار غفاربجویی(ویلن سل) و آرش سرانی(بالابان) نیز در آلبوم انعکاس ثانیه ها حضور داشته اند .
بعد از صحبت های نیما عباسی ، مهندس میرزازاده طی سخنان خود با اعلام آمادگی موسسه ندای ایماژ برای حمایت از گروه های موسیقیایی بومی خاطر نشان کرد که یکی از دلایل فروش کم کنسرت های بومی عدم انتشار آلبوم است و گروه های بومی باید به سوی پخش آلبوم های مجوز دارند سوق پیدا کنند. وی در بخش دیگری از سخنان خود از مردم و هنردوستان خواست تا با خرید آلبوم های اورجینال از تمامی موزیسین ها به خصوص موزیسین های جوان حمایت کنند.
تهیه و تنظیم گزارش : صابر شفائیه


Fatal error: Call to undefined function get_field() in /home/komeilye/public_html/wp-content/themes/xtheme/single.php on line 29