دی ۵, ۱۳۹۶ کد خبر: 5138

دنیای موسیقی

انتخاب درست من، پیانو دیجیتال باشد یا آکوستیک؟ — بخش دوم


این همان ساز پیری است که طنین روح نوازش در شاهکار ”ژان پیر ژونه” شنیده می شد !              

کیفیت صدا:

از آنجا که یک پیانو دیجیتال از میان نمونه های صوتی از پیش ضبط شده برای ایجاد صدا استفاده می کند، طبیعتا هنگام نواختن نمونه دیجیتال این ساز همان آزادی را نخواهید داشت که در هنگام نواختن یک پیانو آکوستیک دارید. دینامیک صدای تولید شده که با شدت و ضعف صوت شناخته می شود در نمونه آکوستیک بسیار دقیق تر است در نتیجه انتقال احساسات ناشی از نواختن پیانو آکوستیک بسیار ملموس تر از پیانو دیجیتال می باشد. همچنین برای افزایش توانایی استفاده از بازه گسترده تری از اصوات، بهتر است که آکوستیک را انتخاب کنید. پیانو های آکوستیک به دلیل بازتاب هایی که هنگام ضربه زدن به کلید به وجود می آورند، دارای رزونانس صوتی بسیار بالاتری هستند. این در حالی است که پیانو های دیجیتال به دلیل استفاده از بلندگو برای ایجاد صدا، صدایی شبیه به نمونه آکوستیک تولید می کنند. برخی از پیانو های دیجیتال فقط چهار یا پنج اکتاو دارند، در حالی که گزینه های آکوستیک دارای هفت اکتاو هستند که ۸۸ کلاویه دارند. در ضمن اگر موسیقی مورد نظر شما دارای داینامیک بالا باشد، بهتر است پیانو آکوستیک را انتخاب کنید.

مکان/ شیوه زندگی:

اگر محیط زندگی شما دارای رطوبت بالایی نباشد و یا حتی اگر خشک باشد شما هیچ ممانعتی در استفاده از پیانو آکوستیک نخواهید داشت.

هزینه/ نگهداری:

پیانو آکوستیک ارزش خود را بسیار بهتر از یک پیانو دیجیتال حفظ خواهد کرد. عمر یک پیانو آکوستیک می تواند چندین دهه باشد و بعضی از آن ها حتی بعد از گذشت زمان ارزش بیشتری به دست می آورند. این در حالی است که پیانو های دیجیتالی، مانند بسیاری از دیگر ابزار الکترونیک، ممکن است با توجه به پیشرفت تکنولوژی، ظرف پنج سال منسوخ شوند.

ظاهر/ دکور محل زندگی:

از حیث ظاهر و ترکیب با سایر وسایل منزل کمتر کسی را پیدا خواهید کرد که یک پیانو آکوستیک را انتخاب نکند. ظاهر اشرافی و حس بسیار عالی موسیقیایی موجود در پیانو آکوستیک می تواند دلایل کافی برای انتخاب آن باشد.

«موسیقی نیروی حیات بخشی است که به طرزی اسرار آمیز خاطرات فراموش شده دورترین روزهای زندگی را در قلب ها بیدار می کند»

”چارلز داروین”


Fatal error: Call to undefined function get_field() in /home/komeilye/public_html/wp-content/themes/xtheme/single.php on line 29